Úvod

 

Náš penzion je umístěn na jihozápadním úpatí Boubína, v jedné z nejpůsobivějších částí Šumavy ve výšce 1000m nad mořem. Místo je svou polohou přímo předurčeno k celoroční pasivní i aktivní rekreaci.
Penzion Albert Vám poskytne zázemí v pohodlných, dvou až čtyřlůžkových pokojích, nebo prostorném apartmánu pro např. početnější rodinu (4 až 6 osob).
Všechny pokoje jsou vybaveny kuchyňkou, ledničkou, kompletním sociálním zařízením a balkonem. K dispozici je ohniště.

Obec Kubova Huť je sama o sobě velmi zajímavá a jedinečná a to svojí polohou(1000m/m) na úpatí Boubína– nejvýše položená stanice vlaku ve střední evropě, tak i svou architekturou a koloritem horské vesničky. Jenom procházka po vsi a jejím okolí bude balzámem pro Vaší duši.

Pro ty z Vás, kterým procházka nestačí, je k dispozici široká paleta volnočasových aktivit jak v přírodě (rozhledna na Boubíně, kola, lyže, lodičky na Vltavě, rybaření, houbaření), tak na moderních sportovištích (lyžařské vleky, tenisový kurt 20m od domu, bazény v místních hotelích). Milovníci kultury si pobyt v krásné přírodě mohou zpestřit návštěvou jihočeských památek (např. Českého Krumlova s otáčivým hledištěm, Prachatic, Vimperka, nebo blízkého německého Pasova (Passau), atd.).

Tak jen vzhůru do Alberta na Kubovku!